..Teen Forum..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

..Teen Forum..

..za sve teenagere.. i one koji se tako osjećaju.. =)
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Vjerujete li u Boga?

Go down 
+33
Mel0
Mary
Ines
Nika
heroina
•karla
bijač
TotaLno druKčija kLinka:D
† morbid.puppet †
Fleur
Feanor
nj nj nj (:
!v@
bonesy
Gereb34
just_another_girl
.muHa*
...
bezerker
koza
JustLike
Miss H.
.ZvieZzdica<3
just.be
.Maya.
bombica
VVVVV
Miss Sunshine*
zbunjolica.
Ellie
malena.
!dealno_loš@
alternativka :]
37 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
Autor/icaPoruka
bombica
Svaka čast :)
Svaka čast :)
bombica


Broj postova : 4666
Age : 29
Lokacija : Boulevard of broken dreams.
Registration date : 22.07.2008

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimesub stu 22, 2008 11:28 pm

...just.be...<3 je napisao/la:
.Maya the lollipop. je napisao/la:
Da, vjerujem u Boga.
Ali se ne slažem sa stavovima Crkve.
Zato ni ne idem u nju.
Mogla bi sad o tom puno pisat, al neam volje zbilja.
Jer čim se sjtim onih mutavih svečenika (bar u našoj župi), digne mi se kosa na glavi. -.-
Uglavnom, skužili ste na šta mislim.

potpis.. vjerujem i molim se.

u crkvu mogu otic cesto i nie mi problem..al crkvaa,grrrr..
fkt su glupi.
[Vrh] Go down
malena.
Pravi forumaš!
Pravi forumaš!
malena.


Broj postova : 1130
Age : 29
Registration date : 22.10.2008

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimened stu 23, 2008 3:49 pm

TINICA je napisao/la:
ja idem skoro pa svaku nedelju u crkvu sa frendicama al mi vise pricamo nego slusamo misu

više pričamo prošli put sam čula samo bogu hvala na kraju mise a sjedili smo na klupici ispred crkve Vjerujete li u Boga? - Page 2 60880 radije nejdem u crkvu nego da sjedim ispred i niš ne čujem toe po meni jako nepristojno i bezobrezno ak nam se priča radije možemo otić u park nego na misu
[Vrh] Go down
VVVVV
Svaka čast :)
Svaka čast :)



Broj postova : 2461
Registration date : 18.10.2008

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimened stu 23, 2008 4:12 pm

moram u crkvu.sad ću na krizmu
a posle..hm. bumo vidli
[Vrh] Go down
bombica
Svaka čast :)
Svaka čast :)
bombica


Broj postova : 4666
Age : 29
Lokacija : Boulevard of broken dreams.
Registration date : 22.07.2008

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimened stu 23, 2008 4:16 pm

lucija070 je napisao/la:
moram u crkvu.sad ću na krizmu
a posle..hm. bumo vidli

ovo moram u crkvu i je problem..
nikom se to zapravo ni neda,svi samo cekaju da to prode i gotovo.
al neznam ni zkj to ljudi ocekuju od nas.ja pol biblije opce ne razumijem,mislim da djecu nebi ni trebalo zamarat s tim,sakramenti i to,oke,al da svaku nedelju idem na misu,i tam slusam nekaj kaj ce mi na jedno uho unutra na drugo van i kaj nis necu razumijet,to fkt nema smisla.. Rolling Eyes

nie ni cudo kaj su 80% ljudi u crkvi samo bakice i dedeki..
oni MOZDA nekaj kuze.. coffee
[Vrh] Go down
VVVVV
Svaka čast :)
Svaka čast :)



Broj postova : 2461
Registration date : 18.10.2008

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimened stu 23, 2008 4:42 pm

bombica je napisao/la:
lucija070 je napisao/la:
moram u crkvu.sad ću na krizmu
a posle..hm. bumo vidli

ovo moram u crkvu i je problem..
nikom se to zapravo ni neda,svi samo cekaju da to prode i gotovo.
al neznam ni zkj to ljudi ocekuju od nas.ja pol biblije opce ne razumijem,mislim da djecu nebi ni trebalo zamarat s tim,sakramenti i to,oke,al da svaku nedelju idem na misu,i tam slusam nekaj kaj ce mi na jedno uho unutra na drugo van i kaj nis necu razumijet,to fkt nema smisla.. Rolling Eyes

nie ni cudo kaj su 80% ljudi u crkvi samo bakice i dedeki..
oni MOZDA nekaj kuze.. coffee

mi moramo i nedjeljama, blagdanima, krunice,zornice,križi putevi moramo biti
i kaj oni očekuju kad nas doslovno tjeraju u crkvu da kakvi posle budemo.
normalno da ti je dosta crkve do 8 razreda.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimened stu 23, 2008 5:54 pm

ma jao mene majko bozja
prvo-mislim da se crkva mora modernizirat
drugo-kak da ne zgrijesimo?mislim,tolko je rupa tih..najbolje je doma ostat i spavat,al onda opet nevalja jer moramo izac i cinit dobro..-.-'
trece-slazem se s bombicom,zas nas oni zamaraju,a tak i tak znaju da smo sad u pubertetu i sve i da nam je i ovak i onak tesko i onda nam jos copraju da zas u crkvu nejdemo..a tak i tak nis ne kuzimo..
[Vrh] Go down
malena.
Pravi forumaš!
Pravi forumaš!
malena.


Broj postova : 1130
Age : 29
Registration date : 22.10.2008

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimepon stu 24, 2008 5:58 pm

slažem se sa svima vama
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimepon vel 09, 2009 3:12 am

Citat :



Vjerujem u znanost, ne u Boga. Tj, ako Bog i postoji, a zapravo sigurno neke postoji jer nema šanse da se je sam od sebe dogodio npr veliki prasak i da smo svi sam tak nastali, onda je fkt bolestan jer očito dozvoljava da se svakakva sranja događaju po svijetu ( u što osbno ubrajam i Bushevo rođenje -.-), ljudima koji to sigurno ne zaslužuju...
U crkvu nejdem jer promatrajući njenu povijest i sve to skupa...crkva sucks...mislim ne znam dal ste ikad čuli, ali crkva je "vještice" spaljivala na lomačama. prije je to bilo, nznm sad točno u kojem stoljeću.
isto tak ne vjerujem u većinu toga ke piše u bibliji. ok, ne treba to shvaćat doslovno, već metaforički, ali čim ju je čovjek pisao znači da izmišljeno (sve, ili barem dio)...

potpisujem :D
[Vrh] Go down
.ZvieZzdica<3
Svaka čast :)
Svaka čast :)
.ZvieZzdica<3


Broj postova : 2199
Lokacija : [24.6.♥]
Registration date : 16.11.2008

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimepon vel 09, 2009 2:24 pm

ja vjerujem u Boga...
ja nekad ovako razmisljam -

zasto uopce postoji ovaj svijet u kojem zivimo,
toliki raznoliki zivot na tako malenom planetu od svih u ogromnom svemiru.
onda slijedi drugo pitanje, zasto i kako uopce postoji svemir?!
zasto ja zivim, tko sam ja, zasto tako i tako izgledam..
to su pitanja na koja je teze odgovorit. opcenito svi ti pocetci nastajanja zivota itd.

a na pitanje tko je Boga stvorio, dobro,i ja cu ti reci svoje misljenje.

nitko Boga nie stvorio jer on onda ne bi bio Bog, bio bi stvorenje jel?
dalje, ako je Boga netko stvorio, ne namece li ti se pitanje tko je stvorio onda toga koji je stvorio Boga?
i tako se moze unedogled ubijat od razmisljanja,a svejedno neces naici na odgovore.

Bog postoji oduvijek, prije Njega niceg nie bilo.

On je stvorio vrijeme i prostor, prije toga nista i nie postojalo.
a onda je stvorio zivot, stvorio je nas.
zamislio je savrsen svijet,
ali prvi ljudi su se odmetnuli od njega i mi svi ispastamo zbog toga jer smo podlozni grijehu i smrti.
ali Bog je toliko ljubio svijet da je poslao Sina da nas spasi od smrti;
da zivimo vjecno u neraspadljivosti, u dobru.
on je jedini koji je uskrsnuo u zivot i po Njemu se svi mozemo spasiti dok smo na ovom svijetu.
Bog je ljubav, gdje je istinska,prava ljubav i prijateljstvo, ondje je i On.

krscani (i ja takoder) vjeruju u trojednog Boga - Oca, Sina i Duha Svetoga -

to je Jedan Bog i tu tajnu Presvetog Trojstva mi ne mozemo razumjeti.
to razumiju samo oni kojima je dano razumjeti, a takvih ima.
osim toga koliko je samo ljudi koji su zivot posvetili Bogu.
Bozji svetac Franjo asiski rekao je za ljude koji zive svjetovnim,raskalasenim i raskosnim zivotom "o,kako su ludi sto ljube prolazne stvari".
zamislila sam se nad tom recenicom kad sam je procitala..
ok,skrenula sam s teme ali bas mi se nesto pisalo.. :D
[Vrh] Go down
zbunjolica.
Svaka čast :)
Svaka čast :)
zbunjolica.


Broj postova : 3115
Age : 29
Lokacija : city of delusion
Registration date : 21.07.2008

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimepon vel 09, 2009 2:39 pm

vjerujem. u Boga 100%.
ali s hrpetinu stvari s Crkvom se ne slažem. u prvoj prilici prelazim na budizam.
oni mi se čine toliko bliži tome
svemu
srži samog postojanja
i ne znam, ne mogu to uopće opisat
oni znaju stvari koje ovi svećenici možda i nikada neće shvatit, jer im je
sve GRIJEH
baš hrpetina tog se može protumačit kao grijeh
i nikad nismo dovoljno dobri
ni ništa
a budizam se temelji samo na ljubavi, razumijevanju i miru. i kao što
sam već rekla: mislim da su oni puuuno bliže Bogu.
[Vrh] Go down
Miss H.
Svaka čast :)
Svaka čast :)
Miss H.


Broj postova : 5028
Age : 30
Registration date : 25.12.2008

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimepon vel 09, 2009 7:14 pm

ne vjerujem u Boga, crkvu ni ništ slično. hmm
[Vrh] Go down
JustLike
Bravo..:)
Bravo..:)
JustLike


Broj postova : 644
Age : 31
Lokacija : Slavonski Brod/Pula
Registration date : 08.12.2008

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimeuto vel 10, 2009 5:09 pm

Bog je jedna vrlo zanimljiva pojava.

Usporedbe radi,Bog je kao windows 95,radi,ali je pun bugova.
[Vrh] Go down
.ZvieZzdica<3
Svaka čast :)
Svaka čast :)
.ZvieZzdica<3


Broj postova : 2199
Lokacija : [24.6.♥]
Registration date : 16.11.2008

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimeuto vel 10, 2009 5:12 pm

ahh..kak si ti to nama objasnio...xd :D
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimeuto vel 10, 2009 6:45 pm

JustLike je napisao/la:
Bog je jedna vrlo zanimljiva pojava.

Usporedbe radi,Bog je kao windows 95,radi,ali je pun bugova.

haha haha haha haha
[Vrh] Go down
just.be
Pravi forumaš!
Pravi forumaš!
just.be


Broj postova : 1438
Age : 30
Registration date : 07.11.2008

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimeuto vel 10, 2009 7:01 pm

*emach...* je napisao/la:
ja vjerujem u Boga...
ja nekad ovako razmisljam -

zasto uopce postoji ovaj svijet u kojem zivimo,
toliki raznoliki zivot na tako malenom planetu od svih u ogromnom svemiru.
onda slijedi drugo pitanje, zasto i kako uopce postoji svemir?!
zasto ja zivim, tko sam ja, zasto tako i tako izgledam..
to su pitanja na koja je teze odgovorit. opcenito svi ti pocetci nastajanja zivota itd.

a na pitanje tko je Boga stvorio, dobro,i ja cu ti reci svoje misljenje.

nitko Boga nie stvorio jer on onda ne bi bio Bog, bio bi stvorenje jel?
dalje, ako je Boga netko stvorio, ne namece li ti se pitanje tko je stvorio onda toga koji je stvorio Boga?
i tako se moze unedogled ubijat od razmisljanja,a svejedno neces naici na odgovore.

Bog postoji oduvijek, prije Njega niceg nie bilo.

On je stvorio vrijeme i prostor, prije toga nista i nie postojalo.
a onda je stvorio zivot, stvorio je nas.
zamislio je savrsen svijet,
ali prvi ljudi su se odmetnuli od njega i mi svi ispastamo zbog toga jer smo podlozni grijehu i smrti.
ali Bog je toliko ljubio svijet da je poslao Sina da nas spasi od smrti;
da zivimo vjecno u neraspadljivosti, u dobru.
on je jedini koji je uskrsnuo u zivot i po Njemu se svi mozemo spasiti dok smo na ovom svijetu.
Bog je ljubav, gdje je istinska,prava ljubav i prijateljstvo, ondje je i On.

krscani (i ja takoder) vjeruju u trojednog Boga - Oca, Sina i Duha Svetoga -

to je Jedan Bog i tu tajnu Presvetog Trojstva mi ne mozemo razumjeti.
to razumiju samo oni kojima je dano razumjeti, a takvih ima.
osim toga koliko je samo ljudi koji su zivot posvetili Bogu.
Bozji svetac Franjo asiski rekao je za ljude koji zive svjetovnim,raskalasenim i raskosnim zivotom "o,kako su ludi sto ljube prolazne stvari".
zamislila sam se nad tom recenicom kad sam je procitala..
ok,skrenula sam s teme ali bas mi se nesto pisalo.. :D

potpis :)
ljepo napisano
[Vrh] Go down
JustLike
Bravo..:)
Bravo..:)
JustLike


Broj postova : 644
Age : 31
Lokacija : Slavonski Brod/Pula
Registration date : 08.12.2008

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimeuto vel 10, 2009 10:45 pm

MissSugar* je napisao/la:
JustLike je napisao/la:
Bog je jedna vrlo zanimljiva pojava.

Usporedbe radi,Bog je kao windows 95,radi,ali je pun bugova.

haha haha haha haha


Ziva istina,eto nije mi se tada dalo nista vise pisat,ali sad mi se da,tako da cu sada opet napisat roman opisivajuci objasnjenje.
Dakle...

Bog je kao windows 95...

Windows 95 je poznat kao najbugovitiji windows,svako malo je izbacivao kojekakve grjeske i bluescreenove,ista stvar je,moglo bi se reci, i s Bogom.
Npr. Biblija kaze da Bog nije nastao,nego oduvijek postoji,pa si covjek malo razmislja: "Bog je stvorio Zemlju,Bog je stvorio Svemir,Bog je stvorio zivotinje,Bog je stvorio drvece,Bog je stvorio sve.Dakle sve je nastalo od necega tj. Boga,od koga je Bog nastao? Nemoguce da On nikad nije stvoren."
Znanost kaze:"U jednom velikom NISTA bila je mala kugla zvana svemir koja se nakon velikog praska pocela siriti.Elementi iz tog svemira se spajaju nastaju nebeska tijela,prasina i sl. Jedan planet biva pogodan za zivot,na njemu se elementi spajaju i tvore ziva bica,evolucijom nastaju raznolike vrste zivotinja od kojih potjece covjek.
Biblija kaze: "Bog stvori Adama i od njegova rebra stvori mu zenu.Imadose 2 sina,Kajina i Abela.Jedan ubije drugog. I sta sad? Kraj covjecanstva,dugo mi je covjek i zivio...Mislim (za one koji neznaju) musko+zensko= potomstvo prevedeno Adam+ Eva= 2 sina prevedeno 2 sina + (zalim momci zena ne postoji) = corak,nema potomstva
Pa kako pobogu onda ljudi jos postoje?
Znanost kaze:"Evolucijom nastaje nova vrsta zivotinja koja se izdvaja svojim razumom,ta nova vrsta je covjek,nastala je najvjerojatnije evolucijom majmuna,jer majmun i covjek imaju slicne gene i dokazano je na nekoliko primjera da i majmuni mogu obavljati neke ljudske poslove."
Ajmo malo ubrzat...
Biblija: (Noina arka) Bog daje zapovijed Noi da izgradi arku na koju ce utovarit od svake vrste zivotinja po jedan par.Zemlja ce zbog gresnika biti potopljena,no Bog daje obecanje da to nikad vise nece uciniti.I stvarno tako bi,nakon nekog vremena pusti Noa goluba i golub donese grancicu kao dokaz da ima kopna."
Jea rajt,ako je to istina,koliko je onda vrsta zivotinja tada izumrlo? Mislim,ako Nou nije ugrizlo bar 10 razlicitih vrsta zmija,komarci ga sigurno zivcirali nisu,a tko zna mozda i nije imao bliske susrete s njima,ali onda je njegova arka morala biti velicine New Yorka.E da i jos jedno pitanje vezano uz prezivljavanje na arci,kako to da su zivotinje prezivile? Znam za deve i sl. ali brate mili,zivotinje poput vrabca ili ,neznam, leptira.Eh da stvar bude bolja,lik nakon nekoliko iscrpljujucih dana plovidbe bez hrane pusta goluba onakog izgladnjelog i izmrcvarenog da ide trazit kopno i ode golub i nema ga i nema,ajd Noa vec mislio morat ce krizat golube kad evo ti Supermana od goluba vrati se sa maslinovom grancicom (ako se ne varam),cekaj ako je Zemlja skroz potopljena,u 3 dana se voda nije mogla spustit,sto znacilo da je golub nasao grancicu na vrhu Himalaje ili ju je nasao kako pluta sto ne vjerujem,a sada jos veci dokaz.
Pa posto sam o ovome nedavno ucio i imam podatke u biljeznici sad cu vam malo strucno pisat...
Ovako:Najveca planina je (posto mi je profa iz zemljopisa ovisnik o tocnim podacima,moram mu udovoljiti (pece me savijest) i reci da je najvisi vrh na Zemlji otocje Hawaii,no vrh koji doseze najvise u visinu je Mount Everest (8848 m,ako su moji podaci tocni) zamislite,to pod vodom.Ajd recimo da je temp. mora tada bila nekih 10 celzijevih stupnjeva,iako je i to puno posto se s kisom zrak hladi i vrijeme biva hladnije i voda se hladi itd. e sad zamislite koliko vode tu ima i to hladne... E sad,temp. u srcuZemlje tj. u jezgri je 6-7 tisuca celzijevih stupnjeva.Eh,voda pocinje brzo nestajat (citaj u 3 dana,ako sam dobro slusao na vjeronauku) svaki dan je suncano, temp. zraka da je +100 nemoze voda tako brzo ispariti,a i uz to svi bi oni pomrli,znaci zemlja upija vodu.Posto su to ogromne kolicine hladne vode,a srce jezgre se nalazi 6372 km u dubini,nisam bas siguran kako je Zemlja ostala i dalje pogodna za zivot...
Znanost o ovome ne govori nista (koliko sam vidio i cuo) jer,vrlo vjerojatno, nema se vremena zamarat glupostima...

Dobro,sad sam se umorio pisuci ovaj zadnji primjer tako da sam gotov s pisanjem.
Moj zakljucak,vjerujem u Boga i vjerovat cu,iako nevjerujem svim tim glupostima napisanim u Bibliji,ipak nema smisla zivit ako pogledas ovu racunicu,milijarde godina su prosle,nesjecas se nicega jer nepostojis,onda se stvoris iz cista mira odzivis svojih 100 godina ako i toliko i onda si zauvijek izbrisan sa lica Zemlje,Svemira,povijesti i mozes mjeriti bilijune i bilijune i bilijune godina,ako bolje pogledas cemu zivot? Zato bolje imat nadu da i nakon zivota ima zivot i da moras nesto uciniti kako bi zaradio taj zivot da bi zivot imao imalo smisla.
[Vrh] Go down
.ZvieZzdica<3
Svaka čast :)
Svaka čast :)
.ZvieZzdica<3


Broj postova : 2199
Lokacija : [24.6.♥]
Registration date : 16.11.2008

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimeuto vel 10, 2009 10:53 pm

btw..ako ti vjeruješ u Boga onda vjeruješ i da je Bog stvorio zemlju..da je on stvoritelj svega...a ne se bavit znanošću..
onda,na ta pitanja i to sve što si napiso mi neamo odgovor..
al kad odeš gore,sve će ti bit jasno..sve ćeš znat..
[Vrh] Go down
JustLike
Bravo..:)
Bravo..:)
JustLike


Broj postova : 644
Age : 31
Lokacija : Slavonski Brod/Pula
Registration date : 08.12.2008

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimeuto vel 10, 2009 10:59 pm

Vjerujem da Bog postoji,ali nevjerujem onome sto pise u Bibliji.

EDIT: Tocnije,nevjerujem da je Bog stvorio Zemlju,povjerovat cu tek kad cujem od koga je Bog stvoren odnosno tko je Njega stvorio.Uvjeren sam da postoji,ali ne i da je stvorio sve ovo.
[Vrh] Go down
.ZvieZzdica<3
Svaka čast :)
Svaka čast :)
.ZvieZzdica<3


Broj postova : 2199
Lokacija : [24.6.♥]
Registration date : 16.11.2008

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimeuto vel 10, 2009 11:05 pm

a mislim,svako ima svoje mišljenje...

ali kažeš da vjeruješ u Boga,al u bibliju ne hmm
to mi nekako..neslaže se...
ali..mislim..zaš nevjeruješ o tome što piše tamo?
[Vrh] Go down
JustLike
Bravo..:)
Bravo..:)
JustLike


Broj postova : 644
Age : 31
Lokacija : Slavonski Brod/Pula
Registration date : 08.12.2008

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimesri vel 11, 2009 1:25 am

Zato sto po meni,Biblija nema veze sa zdravom pameti.

Razumijem da Bog postoji,ajd,covjek ima dusu i poslije smrti ide u Raj,cistiliste ili Pakao,Bog pazi na covjeka i odreduje gdje ce ici i sl. OK,razumijem to i u to vjerujem,ali brate ako neka budala meni ide solit pamet time sto kaze da je Bog spreman sve oprostiti i napise kako je jedan andeo otisao od Boga i shvatio sto je ucinio te se vratio natrag i trazio od Boga oprost i ovaj mu ga nije dao (tako je nastao Sotona) i nade mi pricat kako je Bog nepogrjesiv i da je sve spreman oprostit,brate lud jesam,ali toliko glup nisam.

Nemozes me uvjeriti u nesto sto je pogresno.Mozes mi pricat bajke brace Grimm,ali neke stvari se jednostavno nemogu kupiti novcem.
Svaka cast Bibliji sto je sveta knjiga krscana,nije bed,neka je,zbog toga je i meni sveta knjiga,ali da govno mirisi na ruze...nemozes me uvjeriti.
[Vrh] Go down
.ZvieZzdica<3
Svaka čast :)
Svaka čast :)
.ZvieZzdica<3


Broj postova : 2199
Lokacija : [24.6.♥]
Registration date : 16.11.2008

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimesri vel 11, 2009 3:42 pm

a dobro...tvoje mišljenje..
ček ček ček..odlakle ti da je ponovo tražio oprosti...
on je znao sve kaj radi...znao je da,i da hoće,nemože bit iznad Boga..
pa jel bi Bog trebao svima praštat?
onda pakao nebi ni postojao...svima bi On oprostio i svi bi bili s njim..
zato nam je i dao život da mu dokažemo da želimo bit s njim..
poslije ovoga života,zauvijek...a sad je tvoja stvar dal si taj dar koi si dobio dobro iskoristio..
kažeš da te nemogu uvijerit u nešto što je pogriješno?
a kako možeš bit siguran da si u pravu?
a po čemu ti tvrdiš da Bog griješi kao i mi,
po čemu si to zaključio...?
[Vrh] Go down
JustLike
Bravo..:)
Bravo..:)
JustLike


Broj postova : 644
Age : 31
Lokacija : Slavonski Brod/Pula
Registration date : 08.12.2008

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimesri vel 11, 2009 9:40 pm

*emach...* je napisao/la:

[b]ček ček ček..odlakle ti da je ponovo tražio oprosti...

Casna sestra nam jednom prilikom na vjeronauku rekla...




Mozda se i ja varam,nismo svi savrseni i ja sam se krivo izrazio.
Ja nevjerujem u ono sto smatram pogrjesno.

Bog po mom misljenju grijesi.Npr. Adamu i Evi je obecao vjecni zivot.Sotona ih je nagovorila na pogresan put,no kako je Bog svemoguc i sve vidi,mogao je sprjeciti taj dogadaj i otjerati Sotonu,ali nije.Ajde recimo,nije htio to uciniti da vidi hoce li se njih dvoje sami izvest na pravi put,ali kad vec nisu i uz bezbroj drugih mogucnosti,Bog je,pazi,izabrao najgoru.Rekao je: "Idite i umrite!" Kasnije je i sam shvatio da je pogrijesio (eh tu je,vidimo,dokaz) i pruzio im je novu priliku.

E sad,ovdje Bog dokazuje svoju velikodusnost i ljubav,iako je svemoguc ipak ne ukida smrtnu kaznu covjeku,ali zato daje dusu covjeku da bi mogao zivit nakon tjelesne smrti.


Moje misljenje je da Bog radi grjeske,ne toliko cesto koliko mi ljudi radimo,ali napravi velike grjeske.

Ovo se moze primijeniti na znanstvenike.
Usporedbe radi,neki ludi znanstvenik,recimo,uspije stvoriti inteligentan zivot tipa ljudi samo daleko manje velicine,koje nadzire putem mikroskopa,recimo.
E sad,on eksperimentira s necim,produlji tom bicu szivot za neko vrlo veliko razdoblje,ta bica se namnoze i znanstvenik veliki dio tih bica pobije nekim svojim pokusom.
Mozda primjer lici na SF gluposti,ali isjecci su istiniti.
[Vrh] Go down
malena.
Pravi forumaš!
Pravi forumaš!
malena.


Broj postova : 1130
Age : 29
Registration date : 22.10.2008

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimesri vel 11, 2009 9:42 pm

Ja vjerujem u Boga ali je puno stvari tu nekak čudno i s nekim se stavovima crkve ne slažem!!!
[Vrh] Go down
.ZvieZzdica<3
Svaka čast :)
Svaka čast :)
.ZvieZzdica<3


Broj postova : 2199
Lokacija : [24.6.♥]
Registration date : 16.11.2008

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimesri vel 11, 2009 10:42 pm

ma gle..ponavljam,svako ima svoje mišljenje..
ali,jel u bibliji piše nešto u što nemožeš vjerovat?
jel piše nešto nestvarno..
jel iz nje možemo neš loše naučit?
[Vrh] Go down
koza
Bravo..:)
Bravo..:)
koza


Broj postova : 683
Registration date : 05.10.2008

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitimesri vel 11, 2009 11:09 pm

nisam sigurna. ne znam ni sama u šta vjerujem. da je neko od nečega napravio čovjeka, uzeo mu rebro i od toga napravio drugog čovjeka??? više vjerujem u teoriju da je čovjek nastao od majmuna i tak.. ja jesam kršćanka, bila sam na krštenju, bila sam na pričesti i ići ću na krizmu...ali u crkvu baš i nejdem...molim samo na vjeronauku. nemojte me osuđivati. svatko ima svoj stav.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vjerujete li u Boga?
[Vrh] 
Stranica 2 / 11.Go to page : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Vjerujete li u duhove?
» Jel vjerujete u musko-zenska prijateljstva?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
..Teen Forum.. :: Pitanja & odgovori :: Neobjašnjive stvari i pojave-
Forum(o)Bir: